Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Pilarki

Pilarki

Pilarki to urządzenia, przeznaczone do użytku zarówno w przydomowych ogródkach, jak i rozległych tartakach. Ich poręczna obsługa, precyzyjne wykończenie oraz nieprzeciętna moc silnika mają przełożenie na niezawodną i wydajną pracę. Przy pomocy tego rodzaju urządzeń, możliwe jest cięcie opałowego drewna, usuwanie konarów, a nawet ścinanie niewielkich drzew. Wszystko zależy jednak od preferencji użytkownika oraz możliwości technicznych pilarki, które występują w kilku dedykowanych odmianach. Decydując się na zakup, warto wziąć pod uwagę doświadczenie producenta, jak również docelowy rodzaj przeznaczenia.

Pilarki elektryczne

Pilarki o zasilaniu elektrycznym służą efektywnej pracy przy drewnie, które można poddać cięciu, przycinaniu bądź okrzesywaniu. Za sprawą wydajnych silników na prąd, potrafią radzić sobie z dużym obciążeniem, gwarantując najwyższą wydajność przez długie godziny. Zapewniając im stały dostęp do źródła zasilania, nie musisz obawiać się o jakiekolwiek opóźnienia czy przestoje. Ten rodzaj pilarek posiada automatyczną pompę olejową, która na bieżąco informuje o stanie paliwa. Długie prowadnice i wytrzymałe łańcuchy wspiera obsługa hamulca bezpieczeństwa, pozwalającego na szybkie wyłączenie mechanizmu w przypadku trudności technicznych.

Pilarki spalinowe

Spalinowe modele pilarek zapewniają dużą mobilność oraz łatwe przenoszenie, a dodatkowo mają wielofunkcyjne zastosowanie. Duża w tym zasługa braku kabla, który nie ogranicza zasięgu ani nie powoduje dyskomfortu podczas wykonywania zadań. Za sprawą twardych łańcuchów i trwałych prowadnic, pilarka poradzi sobie nie tylko z drewnem, ale także kamieniem czy metalem. Trzeba jednak na bieżąco uzupełniać paliwo, które zaleca się pozyskiwać z mieszaniny benzyny i oleju. Pilarki spalinowe wymagają regularnych przeglądów, co pozwala zachować im bezpieczeństwo, precyzję, jak również niezawodną wydajność.

Pilarki akumulatorowe

Unikatowe wersje pilarek na akumulator bazują na parametrach technicznych baterii, wymagających systematycznego ładowania o określonym czasie (+/- 60 minut). Są to jednak urządzenia, pozbawione emisji spalin, a także wbudowanego okablowania, co wyróżnia ich bezpieczeństwo i mobilność na tle innych wariantów. Zazwyczaj stosuje się je do praktycznej pielęgnacji drzew, szczególnie przycinania gałęzi oraz cięcia pni. Nie generują też wysokiego natężenia dźwięku, zatem można z nich korzystać o każdej porze dnia.  

Poczytaj więcej na blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl