Producenci
Myjka ciśnieniowa - zastosowania w domu i ogrodzie 0

Współczesne myjki ciśnieniowe należą do coraz powszechniej użytkowanych sprzętów w domu i ogrodzie. Wykorzystują działanie wody pod wysokim ciśnieniem do mycia zabrudzonych powierzchni oraz docierania do zakamarków. Mogą współpracować z dedykowanymi akcesoriami, detergentami, zbiornikami wody.

W jaki sposób działa myjka ciśnieniowa, jakie jest zastosowanie myjki ciśnieniowej w domu oraz ogrodzie?

Sprawdź najważniejsze informacje o myjkach i znajdź sprzęt odpowiadający Twoim potrzebom.

czytaj całość »
Lato w ogrodzie - porady i inspiracje 0

Ogród to wspaniałe miejsce bez względu na porę roku. Jednak to lato w ogrodzie jest wyjątkowe. Dzięki coraz dłuższym dniom i wyższym temperaturom spędzanie czasu w wypielęgnowanej przestrzeni jest idealnym pomysłem na relaks, a pierwsze zbiory owoców pobudzają zmysły. Sprawdź, jak zadbać o ogród latem, co można sadzić i siać w miesiącach letnich oraz jakie zabiegi pielęgnacyjne będą niezbędne.

Zainspiruj się także naszymi pomysłami, dzięki którym Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy.

czytaj całość »
Jak dbać o trawnik krok po kroku 0

Pielęgnacja trawnika to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, wymagające od użytkownika cierpliwości oraz wykorzystania profesjonalnych narzędzi. Piękny trawnik to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również esencja malowniczego piękna dla Twojej przydomowej przestrzeni. Aby jednak zachowywał swój unikatowy wygląd, należy regularnie wykonywać rutynowe czynności ogrodowe, takie jak usuwanie chwastów czy nawadnianie gleby.

Przygotowywanie odpowiedniego miejsca pielęgnacji warto rozpocząć już wczesną wiosną, aby pobudzić podłoże do bujnej wegetacji. Przed założeniem trawnika, starannie wyrównaj glebę i spraw, aby nawożenie odbywało się w bezpiecznych warunkach. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy wybór sposobu użytkowania, a także częstotliwość prac, prowadzonych na określonej powierzchni gruntu. Początkową fazę przygotowań gleby rozpocznij najlepiej wczesną wiosną.

czytaj całość »
Konserwacja piły łańcuchowej 0

Każde użycie piły łańcuchowej jest pewnym rodzajem obciążenia. Można powiedzieć, że elementy piły łańcuchowej po prostu się zużywają. Aby uniknąć zniszczenia naszego sprzętu, należy o niego w odpowiedni sposób dbać.

Pamiętajmy przede wszystkim, że konserwacja pilarki zaczyna się tak naprawdę już w momencie jej pierwszego użycia. Musimy wybrać odpowiedni olej smarujący oraz mieszankę paliwowo-olejową. Ponadto, poza sezonem, w którym używamy naszego sprzętu, musimy dokonać konserwacji. Ma to istotne znaczenie dla trwałości urządzenia i może zapewnić jego wieloletnią eksploatację.

Piła łańcuchowa to urządzenie, które działające w specyficzny sposób i z tego powodu jest narażone na duże obciążenia w trakcie eksploatacji. Dodatkowo, działa w zabrudzonym środowisku.

czytaj całość »
Jak kosić kosą spalinową? 0

Nowoczesna pielęgnacja ogrodu niesie za sobą szereg niezbędnych czynności, prowadzących do prawidłowego rozwoju roślin oraz zachowania barwnej estetyki. Jedną z nich jest koszenie trawnika oraz wysokiej trawy, która każdego roku rozwija się z dużą intensywnością i wymaga co pewien czas odpowiedniej pielęgnacji.

Aby jednak zapewnić jej optymalny wzrost i osiągnąć oczekiwany poziom zagęszczenia, potrzebne są praktyczne urządzenia, przeznaczone do cięcia i przycinania. Możesz to zrobić, posiadając wielofunkcyjną kosę spalinową, która - dzięki regulacji - pozwoli zredukować poziom trawy do pożądanej wysokości. Urządzenia te z łatwością dostosowują się do każdego typu roślinności, a ich wydajne tarcze zapewniają płynne i szybkie koszenie nawet w najbardziej zarośniętym ogrodzie.

czytaj całość »
Konserwacja kosiarki 0

Wiosna to czas przygotowań do pielęgnacji ogrodu. Nowy trawnik, który wyrośnie w po ociepleniu się pogody, należy regularnie strzyc. Aby czynność ta była prostsza, warto zadbać o kosiarkę przed sezonem. Konserwacja kosiarki spalinowej oraz automatycznej przedłuża żywotność sprzętu oraz zwiększa jego efektywność podczas prac w ogrodzie.

Warto pamiętać, że sprawne urządzenie spalinowe zużywa nawet o 30% mniej paliwa w sezonie letnim, a emisja zanieczyszczeń jest ograniczona do 50%. Dbanie o kosiarkę to zatem nie tylko kwestia ekonomiczna, ale również środowiskowa. Warto zadbać o to, aby zanieczyszczenia były zminimalizowane na własnej posesji, szczególnie w przypadku posiadania dzieci.

czytaj całość »
Jak pielęgnować żywopłoty? 0

Żywopłoty to wyjątkowy rodzaj ogrodzenia. Są trwałe, piękne i mogą wytrzymać bardzo długo, nawet w surowym klimacie. Ale jak każda roślina, wymagają pielęgnacji, aby wyglądały jak najlepiej. Żywopłot to doskonały sposób na wyznaczenie granic Twojej posesji lub zdefiniowanie określonych obszarów podwórka. Są mniej kosztowne niż tradycyjne ogrodzenie. Mają również wiele zalet: zapewniają prywatność, pomagają w redukcji hałasu i dodają wartości nieruchomości. Żywopłot daje także poczucie bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Podkaszarka do trawy - jaką wybrać? 0

Elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa podkaszarka - która z nich będzie najlepszym wyborem w kontekście dbania o murawę w ogrodzie?

Wybór nie jest prosty, choćby ze względu na dużą liczbę parametrów, które mogą rozróżniać poszczególne typy urządzeń. Podkaszarka do trawy będzie różnić się m.in. rodzajem głowicy (np. głowice automatyczne), maksymalnymi obrotami czy mocą silnika. Wskazujemy, na jakie cechy urządzeń musisz zwrócić uwagę, aby dokonać optymalnego wyboru.

czytaj całość »
Czym i kiedy przycinać krzewy? 0

Pielęgnacja ogrodu to niezwykle odpowiedzialne i pracochłonne zajęcie, które najlepiej wykonywać wczesną wiosną. Aby regularnie utrzymywać estetyczny i naturalny wygląd roślinności, należy zapewnić jej warunki do optymalnego rozwoju, co wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Czynności te najlepiej wykonywać za pomocą profesjonalnych nożyc bądź sekatorów o profilu ogrodowym, wyposażone w lekki uchwyt i sprawny rozstaw ramion. Posiadając drzewa owocowe czy krzewy liściaste, systematycznie wykonuj rozmaite rodzaje cięć, służące podtrzymaniu starannego wyglądu, jak również zachowaniu ochrony przed niszczeniem. Każde cięcie powinieneś przeprowadzać z należytą dbałością i rozwagą, co jest możliwe przy właściwym doborze sprzętu, pory roku oraz wymagań danego gatunku.

Przycinanie drzew i krzewów nie możesz wykonywać przypadkowo i przy spontanicznym użyciu siły, bowiem nie wszystkie rośliny przeznaczone są do takowej pielęgnacji. Działania te dobrze jest wykonać w okresie wiosennego rozkwitu oraz podczas letniej wegetacji. Niektóre krzewy kwitnące wiosną (np. krzewy ozdobne magnolii i wawrzynka) wymagają izolacji od dotyku i wolnego otoczenia, przez co źle znoszą przycinanie. Z kolei niepotrzebnie przeprowadzone cięcie krzewów może osłabić owocowanie, które powoduje nieumyślne tworzenie złamanych pędów lub konieczność cięcia sanitarnego. Musisz też mieć na uwadze zmienną mrozoodporność roślin i ich reakcję na wahania pogody czy niskie temperatury.

czytaj całość »
Jaką zamiatarkę wybrać? 0

Korzystanie z miotły do zamiatania chodnika nie jest szczególnie wygodne. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie profesjonalna zamiatarka, dzięki której monotonną czynność będziesz mógł wykonać dużo szybciej i skuteczniej.

Nie wiesz jaką zamiatarkę wybrać? W tym poradniku zawarto najważniejsze informacje na temat różnego typu zamiatarek. Dzięki tym wskazówkom dużo prościej będzie Ci wybrać model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Zamiatarka to urządzenie, które jest dużo bardziej użyteczne, niż zwykła miotła. Zarówno zamiatarka ręczna, jak i spalinowa zbiera drobiny piachu oraz niewielkie zanieczyszczenia z chodnika czy tarasu. Większość modeli nowoczesnych zamiatarek posiada własny kosz na śmieci, dzięki któremu praca z urządzeniem staje się jeszcze łatwiejsza.

czytaj całość »
Jak przygotować ogród na wiosnę? 0

Wiosna w ogrodzie to czas intensywnych zmian w przyrodzie. Natura ponownie budzi się do życia po kilkumiesięcznym okresie zimowego przestoju. Zanim przemiany przyrodnicze rozkręcą się na dobre, warto zadbać o uporządkowanie przestrzeni i przygotowanie roślin do prawidłowej wegetacji na wiosnę.

Przygotowania przedsezonowe nie są trudne w realizacji, a w zdecydowanie pozytywny sposób wpłyną na wygląd zieleni w okresie wiosenno-letnim. W niniejszym artykule skondensowaliśmy w przystępny sposób wiedzę, którą można nabyć czytając praktyczne poradniki ogrodnicze.

Wyróżniliśmy najważniejsze punkty, dzięki którym ogrodnik będzie mógł skutecznie przygotować ogród do wiosny. Zaczynajmy!

czytaj całość »
Glebogryzarka spalinowa czy elektryczna? 0

Kompleksowe przygotowanie ziemi pod uprawę jest jedną z najważniejszych czynności, jaką trzeba wykonać, ponieważ ma to wpływ na późniejszy rozwój trawników, kwiatów, warzyw, czy też ogólnie posadzonych roślin. Jednak, gdy posiadasz większy ogród, zalecany jest zakup glebogryzarki, pozwoli to zaoszczędzić sił i czasu, bo przecież przekopanie całego ogródka tradycyjnym szpadlem może być kłopotliwe. W tym momencie pojawia się pytanie „glebogryzarka spalinowa czy elektryczna?” Jakie są ich rodzaje? Czytaj dalej!

czytaj całość »
Dmuchawa do ogrodu 0

Jeśli jesteśmy w trakcie kompletowania arsenału narzędzi ogrodowych przydatnym sprzętem okazać może się odkurzacz do liści który może pracować również w trybie dmuchawy. W przypadku mniejszych ogrodów, w kilka minut możemy "zgrabić" niechciane zanieczyszczenia z trawnika czy chodników.

Dmuchawa do liści może mieć wiele zastosowań, musimy pamiętać że mocny powiew powietrza pomoże nam pozbyć się nie tylko liści ale także piasku z kostki brukowej czy świeżego śniegu z chodnika prowadzącego do naszych drzwi wejściowych. Aby odpowiednio dobrać maszynę należy zastanowić się jakich funkcji potrzebujemy a jakie są nam całkowicie zbędne. Na tą zagwozdkę postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym tekście.

czytaj całość »
Robot koszący Husqvarna Automower 0

Robot koszący Husqvarna Automower został stworzony przede wszystkim dla ludzi chcących mieć zawsze zadbany trawnik lecz nie mogą pozwolić sobie na częste koszenie czy nawożenie.

Wielu użytkowników twierdzi że robot nie poradzi sobie z jego trawnikiem lub nie wierzy w koncept koszenia nieregularnego (robot porusza się na zasadzie kuli bilardowej), twierdzi że zostawi miejsca nie skoszone lub utknie w wąskich przejściach. W takim przypadku należy zadać pytanie sobie samemu: "ile czasu spędzam na koszeniu?" .

Nasz robot koszący robi to około 8 godzin dziennie więc problem braku czasu go nie dotyczy. Nie ograniczają go takie przeszkody jak noc czy deszcz, ponieważ Automower jest wodoodporny oraz cichy więc nie powinien przeszkadzać domownikom czy sąsiadom.

czytaj całość »
Montaż robota koszącego - na czym to polega? 0

W tym artykule skupimy się na zagadnieniu nurtującym wielu miłośników spędzania czasu na podwórku i zadbanego trawnika jakim jest instalacja kosiarki automatycznej marki Husqvarna.

Instalacja to jedna z najważniejszych czynności jakie musimy dokonać my lub specjalista wynajęty do wykonania tej usługi, aby nasz trawnik mógł zostać przyjemnym dla oka obrazem, a nie tylko kolejnym obowiązkiem właściciela.

Kosiarka automatyczna do prawidłowego działania potrzebuje przewodu ograniczającego, który wyznacza jej pole w którym może pracować, a także pomaga jej rozplanować sobie prace na ogrodzie. Przewód ograniczający rozmieszczany jest po obwodzie wyznaczonego miejsca pracy oraz krzewów, rabat kwiatowych czy przeszkód za pomocą szpilek wbijanych do trawy ,bądź wkopywany jest do podłoża na około 4cm specjalną maszyną dzięki czemu przewód chroniony jest przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

 

czytaj całość »
Kosiarka do małego ogrodu, którą wybrać? 0

Koszenie trawy na przydomowym ogrodzie może być fajnym zajęciem.

Za mały ogród uważamy trawnik którego powierzchnia nie przekracza często 300, a najwyżej 400 metrów kwadratowych. Najczęściej są to ogrody znajdujące się w budownictwie prowadzonym przez firmy deweloperskie.

Kupując kosiarkę przeznaczoną do małego ogrodu bierzemy pod uwagę szerokość koszenia, moc silnika oraz jaką pojemność ma kosz. Udając się do wyspecjalizowanego sklepu ze sprzętem ogrodniczym przy pomocy sprzedawcy fachowca uda nam się nabyć odpowiedni sprzęt, który zapewni nam piękny trawnik.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl